26 Ekim, Çarşamba

Son güncelleme:01:16:48 PM GMT

BURADASINIZ: HABERLER KILIÇDAROĞLU ÜLKÜCÜ FAŞİSTLERE SELAM GÖNDERDİ

Kılıçdaroğlu ülkücü faşistlere selam gönderdi

e-Posta Yazdır PDF

Kasetlerle sarsılan MHP'nin imdadına Kemal Kılıçdaroğlu yetişti. Konya mitingine giderken gazetecilere faşist partinin yaşadığı kriz hakkındaki görüşlerini açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu, "MHP'nin baraj sorunu yok. Meclis'e giremeyeceği ihtimalini hiç tahmin etmiyorum" dedi ve ardından ülkücü faşistlere sıcak bir selam gönderdi.

NTVMSNBC.com Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Yeşiltepe, CHP liderinin faşistlere selamını şöyle aktardı:

"Bu arada MHP'li seçmenlerin gittiği kentlerde kendisine elleriyle yaptığı geleneksel işarete sözü getiren Kılıçdaroğlu, kendisinin de onları sağ elini sol göğsünün altına koyarak selamladığını anlattı."

Seçim anketleri, MHP'yi yüzde 10 barajının 1-2 puan üzerinde gösteriyor. Faşist partide büyük bir bozgun ve iç mücadele yaşanıyor. Kasetler bu yüzden ortaya dökülüyor.

Ülkücü faşistlerin bozguna uğraması ise, 12 Eylül anayasa değişikliği referandumunda MHP seçmenlerinin önemli bir bölümünün partilerinin 'hayır' oyu çağrılarına uymaması, Başbakan'ın 'Öcalan ve PKK ile görüşürüm' açıklamasına rağmen 'evet' oyu vermeleriydi. 12 Eylül referandumundan çıkan sonuç, CHP-MHP koalisyonunu işbaşına getirmek isteyen darbeci odakların planlarına ağır bir darbe vurmuştu.

Yeni CHP'nin solcu olarak gösterilen lideri Kılıçdaroğlu, MHP ile koalisyona sıcak bakıyor. Tıpkı Baykal gibi. Arkasındaki isimler Gürsel Tekin ve Süleyman Demirel de sıcak bakıyor. Faşist parti baraj altında kalırsa, Ergenekon koalisyonu olasılığı tamamen ortadan kalkacak. CHP lideri, tarihi bir kriz yaşayan ülkücü faşistlerin baraj sorunu olmadığını söyleyerek MHP'ye açık siyasi destek verdi.

Bursa İnegöl'de ve Hatay Dörtyol'da Kürtlere karşı faşistlerin linç girişimlerini kınamayan, MHP'yi eleştirmeyen Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP, saldırının sorumlusu olarak 19 Ekim 2009'da PKK barış grubunun dağdan inmesine ve milyonlar tarafından karşılanmasına yol açan Demokratik Açılım'ı sorumlu tutmuştu. MHP de 12 Eylül referandumu öncesi CHP'yle aynı görüşle "hayır" kampanyası yapmıştı.

Kürtlerden bahsetmekten hoşlanmayan Kılıçdaroğlu, Türk-Kürt çatışması çıkararak Kürt sorununun siyasi çözümünü ve demokratik bir anayasayı engellemek isteyen MHP'li faşistleri hiç eleştirmedi. Oysa MHP'nin kasetlerinde sadece aile dışı ilişkiler, cinsiyetçilik ve "özel hayat" değil, CHP seçmeni olan milyonlarca Alevi'ye karşı nefret ve düşmanlıkta vardı:

"Ateist, şerefsiz kendine Alevi diyor... Alevilerin hiçbirisi yani camii ile, müslümanlıkla filanla hiç bir alakası yok. .. Cemevi de ibadethane değil... Orada işte sohbet ediyor, saz çalıyor bilmem ne yapıyorlar... Cami ile hiç alakaları yok Türkiye'de" (İstifa eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım, Devlet Bahçeli'nin "sağ kolu")


E-mailPrintFavorites PDF Blogger Delicious Digg Facebook Friendfeed Google Haber.gen.tr Live MySpace StumbleUpon Twitter Yahoo